Методичні рекомендації студентам щодо навчання з використанням дистанційних технологій.

1. Реєстрація студентів в системі дистанційного навчання.

   Студенти реєструються співробітниками Центру дистанційного навчання (ЦДН) за сприяння деканатів. Кожен студент одержує власні реєстраційні дані (логін (Username), пароль (Password)) для входу у систему дистанційного навчання (ДН) за адресою: http://moodle.onaft.edu.ua. (Рис.1).
   Створений список логінів та паролів буде знаходитись у відповідних деканатах.

rek stud1Рис.1. Вхід до системи ДН.

2. Підключення студентів до дистанційних курсів.

   Викладачі створюють власні дистанційні курси (дисципліни), після чого повідомляють про це своїх студентів. Студенти підключаються до створених дистанційних курсів співробітниками ЦДН за поданнями викладачів.

3. Вхід до системи ДН та редагування власної інформації.

   Після коректного введення даних (слідкувати за регістром клавіатури), тобто Username та Password, користувач натискає «Login» та потрапляє до своїх курсів (Рис.2), список яких він бачить на екрані.
   При виникненні будь-яких труднощів під час роботи студенти звертаються до співробітників Центру ДН електронним листом за адресами: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. В листі вказати свої прізвище, ім’я, факультет, курс, проблему, яка виникла.

rek stud2

Рис. 2. Вхід до дистанційних курсів.

   Для редагування власної інформації в системі студент натискає «Мій профіль» в лівій частині екрану, далі «Редагувати інформацію».

rek stud3
Рис.3. Редагування власної інформації користувача.

   Заповненими є поля «Ім’я», «Прізвище», «Електронна пошта», «Місто», «Країна». Для редагування (зміни) інформації, наприклад адреси електронної пошти (вона у більшості користувачів невірна), входимо у відповідне поле та заповнюємо його. Крім того, студент може завантажити своє фото. Для цього натискаємо «Додати» в розділі «Фото користувача», що знаходиться нижче (Рис.4).
rek stud4

Рис.4. Додавання власного фото.

   Файл зі власним фото знаходимо на комп’ютері (Рис.5), натискаємо «Завантажити цей файл».

rek stud5
Рис.5. Додавання власного фото (пошук на комп’ютері).

   Після закінчення редагування власної інформації натискаємо внизу «Оновити профіль».

4. Навчання студентів з використанням дистанційних технологій.

   Для входу до певного курсу натискаємо на його назву (Рис.2), після чого користувач одержує доступ до всіх матеріалів (на Рис.6 наведений фрагмент курсу «Фізика»).

rek stud6
Рис.6. Фрагмент курсу Фізики.

   Користувач в процесі вивчення певної дисципліни виконує всі вказівки викладача. Це може бути вивчення теоретичного матеріалу (лекції, розробки для практичних, лабораторних, семінарських занять), перегляд відео-демонстрацій чи відео-лекцій, прослуховування аудіо-файлів, проходження тестування та інші.
   На Рис.7 показаний фрагмент лекційного курсу з дискретної математики.

rek stud7
Рис.7. Фрагмент лекційного матеріалу з дискретної математики.

На Рис.8 показаний фрагмент практичного завдання з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».

rek stud8
Рис.8. Фрагмент практичного заняття з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням».

На Рис.9 показана сторінка тесту з дисципліни «Моделювання систем».

rek stud9
Рис.9. Фрагмент Тесту.

   Користувач читає питання та виконує всі інструкції по Тесту викладача, а саме, знаходить одну чи кілька правильних відповідей (як в Питаннях 9, 11 на Рис.9), відповідність (як в Питанні 10 на Рис.9), відповідає на завдання (як на Рис.10).

rek stud10

Рис.10. Відкритий Тест (Есе).

   В останньому випадку студент заповнює відповідь у відкритому вікні, у разі необхідності додатково завантажує файл (натискає «Додати», далі пошук на комп’ютері необхідного файлу та його завантаження).
   Інформацію про одержані при тестуванні оцінки студент може одержати у власному Журналі оцінок (зліва внизу). Він побачить щось на зразок Рис.11.

rek stud11
Рис.11. Журнал оцінок в дисципліні Фізика.